reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Dekorace ve 3D

balonky hlavni

02. 07. 2014
Moje oblíbená technika, která nikdy nevyjde z DIY módy.

 

Přesně si pamatuji, kdy jsem je viděla poprvé. Krásné ledové koule z provázků, které měly na nitkách ostré hrany, jakoby na nich byla námraza. Psal se asi rok 1982 a moje maminka je přivezla z letního dětského tábora, kde je dělali s dětmi. V mých dětských očích nebylo nic krásnějšího. Léta jsem naléhala, abychom si je udělali doma taky. Marně. Docela dnes mamku chápu. Je to takové upatlané a natírá se to chemikálií, takže pro malé děti je to naprosto nevhodné. O pár let později jsem se rozhodla, že to budu vyrábět s dětmi na výtvarném kroužku, který jsem vedla. Dítka motala, já pak natírala a týden to schlo. Po natření zhruba třiceti výrobků mě přešel humor. Jenže pak to přišlo. Každé dítě si prasklo balónek a ty jejich rozzářené očka. Takže, ano- stálo to za to.

Co z toho plyne? Není to ani nové ani těžké. Je to nevhodné pro moc malé děti, pracujte v rukavicích.
omotavame balonky

reklama
reklama

Dekorace ve 3D

Ingredience

  • Bavlnky, vlna, provázek, látky, krajky, dečky, nitě
  • Nafukovací balónky
  • Vodní sklo (nebo lepidlo typu Herkules)
  • Akvarelový štětec
  • Nůžky
  • Gumové nebo latexové rukavice
  • Lepicí páska

Postup

1. Nafoukněte balónek. Zauzlujte. Omotejte ho dostatečně hustě (čím hustěji, tím lépe) bavlnkou nebo provázkem. Na začátku vám pravděpodobně bude po balonku materiál klouzat. Nebojte se toho a fixujte k podkladu drobnými kousky lepicí pásky. (Tu nakonec odstraníte).

2. Načněte vodní sklo. To je látka, kterou seženete v drogérii v půllitrovém balení v ceně okolo 30 Kč. Jde o chemikálii, proto s ní jednejte v rukavičkách a to doslova. Vysušuje nadměrně kůži, která praská. V minulosti se vodní sklo používalo k zavařování vajec, ale to budete dnes znát spíš z doslechu než z praxe. Rukavice na ruce a sáhněte po štětci. Je důležité, aby to byl ten, který se používá na malování vodovkami – kulatý.

3. Natřete dostatečně výrobek ze všech stran po všech vláknech a pohlídejte si, aby dílko bylo dostatečně promočené. Pokud něco vynecháte, neztuhne to a dekorace prostě nebude držet tvar.

4. Hotovo? Umístěte na prostornější tác vyložený folií či igelitovým pytlem a nechte schnout. Den, dva i déle. Zda je to už suché poznáte dotykem. Napohled to bude dlouho takové umatlané a lesklé. Proto ten název vodní sklo.

5. Práskněte balonek špendlíkem a vyjměte ho. A to je celé. Banální? Možná, ale té radosti, co vám to udělá!

Variace na dané téma jsou následující. Obalte potravinářskou folií misku. Na místo vodního skla použijte lepidlo typu Herkules. Vynechte provázky, rozstříhejte krajku, záclonu. Pořád vám to někde nutí, tak buďte kreativní. Vezměte klidně staré háčkované nebo pletené dečky a hlavně se do toho pusťte.

reklama
reklama