reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Jedu bomby

bomby do koupele

03. 04. 2014
Ehm…tedy jen ty do koupele. Znáte je? Ne? Pak čtěte dál a naučím vás jak si je vyrobit.

Poprvé jsem bomby do koupele zaznamenala v roce 2004. Voňavé kousky od značky LUSH jsem si tehdy nemohla ani náhodou dovolit a Halina Pawlovská ve stejné době navíc zveřejnila v časopise Story povídku, kde velmi barvitě popisovala, kterak jí použití bomby do koupele s třešňovou vůní přivodilo alergický šok. Proč to píši? No, takže třešňové nebrat a lépe si vyrobit vlastní model, kde máte kontrolu nad všemi ingrediencemi.
Vse co potrebujeme

S výrobou je to prosté. Smícháte, „uhňácáte“ do nějakého tvaru – koule není vůbec povinná, můžete hmotu napěchovat do tvořítka na muffiny, do formiček na vánoční pracny, fantazii se meze nekladou. Necháte vysušit a pak až přijde relaxační deficit, rozpustíte jeden kus v horké lázni a budete se hýčkat proudem bublinek, vonnou esencí a vůbec – je to moc príma. Směle do toho a nebojte se ničeho. Zvládají to i Američanky, takže ani pro naprosté začátečníky to nebude vyrobit žádný problém.

reklama
reklama

Koupelové bomby

Ingredience

  • Jedlá soda
  • Kukuřičný škrob (Maizena, bramborový funguje taky)
  • Kyselina citronová (seženete v drogerii)
  • Lahvičky s rozprašovačem
  • Potravinářské barvivo
  • Skleněnou misku
  • Esenciální olej dle libosti
  • Formičky na tvarování

Postup

1. Smíchejte 1 a ¾ hrnku jedlé sody s 1 hrnkem kyseliny citronové a se 2 hrnky kukuřičného škrobu. Na promíchání použijte cukrářskou metlu, protože tak nejlíp eliminujete v hmotě hrudky.

Zaklad se micha cukrarskou metlouKrok 1

2. V lahvičkách s rozprašovačem rozpusťte pár zrnek potravinářského barviva. Máte - li tekuté, pak do vody dejte několik kapek, abyste vytvořila požadovaný odstín. (Osobně doporučuji tak 6 kapek. Se sypkým opatrně barví výrazněji.) Klidně si připravte barev víc, to se nezkazí. A vy můžete popustit uzdu fantazii.

3. Naberte jeden hrnek směsi a nasypte do skleněné misky. Vezměte do ruky rozprašovač s obarvenou vodou a zlehka hmotu poprašte. Vmíchejte metlou atakdále, než bude mít konzistenci, aby se dala tvarovat. Neustále hmotu kontrolujte mezi prsty. Vodu přidávejte velmi opatrně, protože pokud to uspěcháte, začne vše pěnit, což nelze vzít zpět.

4. Nakonec přidejte 5 kapek vybraného esenciálního oleje. Levandulový, mátový jsou více aromatické než třeba grepový či pomerančový - těch dejte kapek raději 7. Opět promíchejte metlou.

Smichane s barvouKrok 4

5. Začněte tvarovat. Formičky můžete vysypat kukuřičným škrobem, aby se hmota lépe vyklápěla, ale je to jen doporučení. Nechte vše dvě hodiny proschnout a pak je velmi opatrně vyklopte.

Tvarujeme v tvoritkuKrok 5

6. Tadá! Hotovo.

Hotovy vyrobekKrok 6

Související články:

reklama
reklama