reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

14100006a

Koncentrované mládí? Excelentní Nuxellence!

Jaká je novinka od NUXE? Koupit si ji nebo ne?
vecerni LBD

MUST HAVE: Malé černé

Legendární šaty, které si oblečete kdykoliv, kamkoliv a vždy v nich budete šik!
reklama
rety rude hlavni fotka

Rety rudé…kdopak vás líbat bude?

Pravil klasik a my víme, že se někdo určitě najde. Jde o hlavní kosmetický trend nadcházející sezóny!
Karamelizovana cibule 2

Karamelizovaná cibule ve skle

Miluji cibulové chutney. Dlouho jsem ho jen kupovala za nemalý peníz v anglických obchodech. Teď mám recept, který funguje.

Jak vyfouknout vejce

vyfukujeme vejce

14. 04. 2014
Není to snadné, ale znám par triků, které vám celý proces usnadní.
reklama
reklama

Jsou lidé, kteří umí nafouknout několik balónků a nezadýchají se. Jsou to lidé, kteří umí pracovat s dechem. Pokud mezi ně nepatříte, pak je pro vás vyfukování velikonočních vajec těžké. Přitom to není nic, co byste neměli zvládnout. Jde o to nadechnout se nosem, hrudníkem a výdech provést s pomocí břicha a úst. Vyžaduje to krátký tréning, ale není to až tak obtížné, když se na to vědomě soustředíte. Vyzkoušejte si nádech a výdech nanečisto a pak se pusťme směle do toho.

 Nejdřív vajíčka umyjte saponátem a houbičkou pod proudem teplé vody. Čistota je půl zdraví a zde to platí dvojnásob. Skořápka vejce je často kontaminovaná bakteriemi a nikdo nestojí o to se něčím nakazit. Potom si vezměte do ruky silnou jehlu a krouživými pohyby jakoby navrtejte do špičky vejce dírku. Prudký pohyb nedoporučuji, protože skořápka tlak nevydrží a praskne. Otvor by měla být co možná nejmenší. Na druhé straně naopak stejnou technikou vytvořte otvor o něco větší. Nejlépe se mi k tomu osvědčila špízová jehla, protože je dlouhá i ostrá a dobře se díky zahnutému zakončení drží. V dalším kroku zasuňte jehlu otvorem do vajíčka a obsah našlehejte. Žloutek musí být porušený, protože by jinak otvor při vyfukování ucpal. Menší dírkou (využíváme fyzikální zákony a vytváříme ve vejci větší tlak) přiložte vajíčko ke rtům a nadechněte se (hrudníkem a nosem) a foukněte (břichem a ústy.) Opakujte, dokud obsah vajíčka není v misce. Pokud se vám dolní otvor ucpe vaječným poutkem, rozšiřte ho a s pomocí jehly poutko vyškrábněte. Skořápku opět opláchněte pod proudem tekoucí vody a jak z venku, tak i uvnitř. Zbytky obsahu by se začaly kazit. Jak zapáchá zkažené vejce, si nepřejete poznat.

Hotovo? Tak a jde se na další kus.
jak vyfouknout vejce

reklama