reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

14100006a

Koncentrované mládí? Excelentní Nuxellence!

Jaká je novinka od NUXE? Koupit si ji nebo ne?
vecerni LBD

MUST HAVE: Malé černé

Legendární šaty, které si oblečete kdykoliv, kamkoliv a vždy v nich budete šik!
reklama
rety rude hlavni fotka

Rety rudé…kdopak vás líbat bude?

Pravil klasik a my víme, že se někdo určitě najde. Jde o hlavní kosmetický trend nadcházející sezóny!
Karamelizovana cibule 2

Karamelizovaná cibule ve skle

Miluji cibulové chutney. Dlouho jsem ho jen kupovala za nemalý peníz v anglických obchodech. Teď mám recept, který funguje.

Můj vysněný kompost

kompostujeme auf

29. 03. 2014
Žijete ve městě a rádi byste se chovali ekologicky a líbí se vám myšlenka trvale udržitelné rovnováhy? Zvážte možnosti a poříďte si kompost.
reklama
reklama

Kompost v bytě? Ano jde to!

Pokud nemáte zahradu, můžete kompostovat i v bytě, a to pomocí žížal v takzvaném vermikompostéru. Žížaly kuchyňský bioodpad velmi rychle a efektivně přeměňují na vysoce kvalitní hnojivo – vermikompost. Vedlejším produktem je „žížalí čaj“, který lze díky unikátnímu složení využít po naředění vodou ke hnojení rostlin či ve formě postřiku například jako prevenci plísně rajčatové.

Prurez komposterem

Tradiční aneb outdoor

Jednou z nových možností, které máte je kompostování v zateplených otočných kompostérech. Snadným zatočením se čerstvě vhozený bioodpad provzdušní a promíchá s již tlejícím. Rozkladný proces se tak významně urychluje, hotový kompost lze získat již za 8 až 12 týdnů. Výhodou těchto kompostérů je i ochrana před nežádoucími návštěvníky, jako jsou myši, potkani či kočky. Nejkvalitnějším základním materiálem pro kompostování je kuchyňský odpad a ne zahradní „hotové komposty“, které často obsahují nadlimitní množství těžkých kovů. Vhodné je celoročně ukládat do kompostu co nejvíce rostlinných zbytků a eliminovat přidávání půdy.

Domaci komposter do mesta

A co v zimě?
Pokud použijeme standardní dřevěné nebo plastové kompostéry, proces kompostování se v zimním období zpomalí nebo zastaví úplně. Není to však na škodu, neboť s příchodem jara se tyto pochody opět rozeběhnou naplno. Tento způsob však vyžaduje dostatečnou kapacitu kompostéru a jeho umístění v dostupné vzdálenosti od domu tak, abyste k němu pohodlně došli, i když je sníh.
co kompostovat 1

Související články:

reklama