reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

14100006a

Koncentrované mládí? Excelentní Nuxellence!

Jaká je novinka od NUXE? Koupit si ji nebo ne?
vecerni LBD

MUST HAVE: Malé černé

Legendární šaty, které si oblečete kdykoliv, kamkoliv a vždy v nich budete šik!
reklama
rety rude hlavni fotka

Rety rudé…kdopak vás líbat bude?

Pravil klasik a my víme, že se někdo určitě najde. Jde o hlavní kosmetický trend nadcházející sezóny!
Karamelizovana cibule 2

Karamelizovaná cibule ve skle

Miluji cibulové chutney. Dlouho jsem ho jen kupovala za nemalý peníz v anglických obchodech. Teď mám recept, který funguje.

Jehlové podpatky

hlavni podpatky

20. 09. 2014
Dobré boty jsou jako luxusní auto. Nepotřebujete ho, prahněte po něm a musíte ho mít! Život na vysoké noze si žádá drobných obětí.
reklama
reklama

Říká se, že boty na vysokých podpatcích vynalezl Leonardo da Vinci, ale stejně tak se říká, že vynalezl hromadu dalších věcí. Tak jako tak jsou jich dějiny plné. Nosily je ženy, ale i muži, protože dodává pár chybějících centimetrů do výšky. Zejména ty jehlové jich dodávají hodně. Věděla jste že se v italštině označují jako stilleto, což doslovně přeloženo znamená dýka s tenkou čepelí?
podpatky do clanku

Ale zpět k historii. První doložená zmínka o podpatcích je z roku 1533, kdy Kateřina Medicejská si veze z Florencie do Paříže vysoké boty na svatbu s Jindřichem z Valois. Obrazně lze říct, že u podpatků nešlo nikdy o nic menšího než svého nositele fyzicky vyzdvihnout nad zablácené chodníky a povznést jej nad společenskou lůzu. Dámy měly dokonce povoleno nosit hůlku, o kterou se mohly během chůze opírat. Co by za to dnes mnohé z nás daly. Pokud chcete chodit na podpatcích, pak vězte, že to není nejpohodlnější obutí. Je nutné snést trochu toho nepohodlí, ale odměnou vám bude ladné držení těla a třaskavá směsice sexapealu, kterou vám nic jiného nedá.
podpatky motivacni
Pohodlí závisí také na střihu, tvaru a skosení podpatku. I extra vysoké boty mohou být pak příjemnější na nožce, než se vám na první pohled bude zdát. Platí, i že čím silnější podpatek, tím větší plocha, na kterou se rozkládá vaše váha. Podpatky do pěti centimetrů jsou nejkomfortnější. Sedmicentimetrové se dají nosit po celý den a ty ostatní jsou holt hlavně krásné. Naučit se chodit v lodičkách na podpatku je jako jízda na kole, když to jednou umíte, už na to nezapomenete.
prehled podpatku

reklama