reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Chyby, které hodné holky dělají v práci

Proc davate prednost praci

21. 02. 2014
Chcete získat ve své profesi více obdivu, respektu i vlivu? Buďte asertivní, zodpovědnější a dospělejší.
reklama
reklama

Než jsem se stala bohyní, proplouvala jsem divokými vodami vydavatelství, firem, státního sektoru i ryze soukromých firem. Nejdřív jako vyděšená sardinka a později jako žralok s ostrými zuby. Zažila jsem mnohé pády, obrovská zklamání, dělala jsem chyby, na které nejsem hrdá a hlavně jsem se snažila dokázat nadřízeným, že jsem stejně dobrá jako muži. Nakonec jsem se vykašlala na srovnávání, práci zvládala s radostí i hravostí, dostavil se úspěch, různá povýšení a nakonec jsem znalá své ceny dokázala i včas odejít. Níže popisuji to, co bych už nikdy za žádnou cenu neudělala.

 1. Dáváte práci přednost před soukromým životem

Nenechte práci, aby pohltila váš život. Jeden ředitel velké společnosti mi kdysi řekl: „Pokud moji zaměstnanci nedokážou zvládat svou práci, a přitom vést osobní život, dělají něco špatně.“ Až jednou nadejde vaše hodina, chcete mít na náhrobku co? Obětovala se pro firmu? Asi ne. Své firmě dlužíte za každý den poctivé mzdy jeden den poctivé práce. Nedlužíte ji svou duši. Nakonec ani ona na vás nebude brát ohledy, až budete vyčerpaná, nervózní a nespokojená. Ženy, které se nechtějí z práce vracet domů, buď nemají proč se domu těšit, nebo se nechtějí potýkat s tím, co je doma čeká. Aktivity a lidé mimo pracovní kolektiv vám pomohou udržet si pozitivní mysl a produktivnost.

* Pokud vaše práce nevisí na vlásku, nikdy kvůli povinnostem nerušte své plány, které máte se svými dětmi. I pokud je vaše místo opravdu v ohrožení, dobře si to rozmyslete. Zeptejte se sama sebe, zda by vám nebylo lépe jinde, kde si víc váží rodinných hodnot.

* Najděte si mimopracovní koníčky a zájmy. Pokud nemáte důvod, proč z práce odcházet vytvořte si ho.

2. Snažíte se dokázat nemožné

Podívejte se na to logicky. Když se podíváte na lidi ve svém okolí, kterým se dostalo povýšení a uznání, jsou to lidé, kteří dokážou i nemožné? Ženy jsou často pyšné na to, že dokážou z méně udělat více, bez problémů dodrží nemožný termín a seženou i to co ještě neexistuje. Skutečně věříme tomu, že si ostatní naší snahy všimnou a ocení ji. Z vlastní zkušenosti musím říct, že NE! Pokaždé, když něco takového uděláte, zvedáte jen sama sobě laťku a ostatní od vás budou příště očekávat ještě víc. A nejen to: zatímco vy se snažíte vyrábět zázraky na počkání, vaši mužští kolegové dělají věci, které jim přinesou víc pozornosti a v konečném důsledku se jim i víc vyplatí. Jde jednoduše o to, že musíte být ohledně svých pracovních návyků realistická a nesmíte si myslet, že abyste byla opravdu výkonná, musíte být superženou.

* Naučte se korigovat očekávání ostatních. Buďte vždy připravená udělat něco navíc, ale pokud je nějaký požadavek nerealistický, nebojte se na to poukázat. Všichni chtějí všechno nejlépe už včera. Když odmítnete někoho, kdo se vás snaží využít, vaše kariéra tím nijak neutrpí.

* Stanovujte si reálné denní a týdenní cíle. Den nemá 36 hodin. Pamatujte na Parkinsonův zákon: „Práce trvá tak dlouho, kolik je na ni času“. Pokud přijdete ríno do kanceláře s tím, že budete odcházet v šest, pravděpodobně se o moc déle nezdržíte.
superhrdinka

3. Brát na sebe plnou zodpovědnost

Toto je variace na téma dokazování nemožného. To, že vám byl přidělen projekt, ještě neznamená, že jste jediná, kdo by na něm mohl nebo měl pracovat. Znamená to pouze to, že jste zodpovědná za jeho dokončení. I když ho uděláte celý sama, nedostanete žádný červený puntíky navíc. Jediný bod budete mít za to, že jste ho dokončila. Nevšimla jste si, že když se nějakého projektu chopí muž, začne ze všeho nejdřív rozdělovat úkoly?

* Když vám přidělí nový projekt nebo úkol, vyhněte se pokušení na něm okamžitě začít pracovat. Dopřejte si čas na to, abyste si ho mohla promyslet, naplánovat, najít zdroje a podobně.

* Neustále si budujte vztahy jak v rámci firmy, tak v rámci vaší profese. V okamžiku, kdy někoho potřebujete je na budování vztahu pozdě.

* Neobjevujte Ameriku. Postupem času zjistíte, že pod sluncem není prakticky nic nového. Pokud máte něco udělat, znamená to, že už to před vámi dělal někdo jiný. Najděte je a získejte zkušenosti nebo informace.

* Naučte se rozdělovat úkoly. I když nemáte podřízení, využijte vztahů, které jste si vybudovala, a získejte od těchto lidí podporu.

 

reklama