reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Káva

Kava servirovani

26. 01. 2014
„V její vůni se rozplývají starosti, její žár spaluje chmurné myšlenky všedního dne.“
reklama
reklama

Pozvat někoho na kávu nebo pohostit i nečekanou návštěvu kávou, patří k zvyklostem našeho života. Do šálku dáte jemně umletou nebo instantní kávu, zalijete horkou vodou a – raději zastavte! Nešťastný „český turek“ v druhém případě obarvená hnědá voda v šálku nikoho nenadchne. Jsme snad jedinou zemí na světě, kde se rozšířil přímo ohavný zvyk pít kávu se sedlinou neboli lógrem. Stejně tak instantní cosi nedosahuje ani zdaleka kvalit výchozí suroviny. Je na čase tyto obyčeje zapomenout a nahradit novými.

Káva je při té vší své velké produkci, i když dnes už ne nápoj vzácný, tedy nápoj poměrně drahý a pro své milovníky i drahocenný, takže si zaslouží pěkného zacházení.

Kava

Prostě si domů kupte stroj, který veškeré ty „kávové“ rituály udělá za vás.

Zvolíte – li model na kapsle, pak počítejte s tím, že budete muset kupovat, co výrobce dodá na trh a ruku na srdce, ne každý si vybere. Osobně jsem vsadila na Dolce Gusto  a jsem s ním dlouhodobě nadmíru spokojená. Malinký model Piccolo se vejde i do našeho do obývacího pokoje. (Ano, není vůbec nutné, abyste ho měla v kuchyni. Stačí najít vhodné místo, kde je k dispozici elektrická zásuvka. U mě doma „bydlí“ na komodě.) Na začátku jsem nakoupila hromady kapslí, abych si vyzkoušela, které mi budou chutnat a které nikoliv. Nejlépe dopadli Espresso, Cortado a Karamelové latté. Další velkou výhodu mého stroje vidím i v tom, že můžu expresně vyrábět i čokoládu  a kakao).

Oproti tomu modely, které kávová zrnka namelou a zároveň umí napěnit i mléko, jsou podstatně dražší. Znám je z kanceláří a ateliérů. Tam jsou přímo nepostradatelné. Resumé je tedy takové, že dobrou kávu dnes může doma podávat úplně každý. Vlastně si tak jednoduše můžete dodat na společenské úrovni.

Podávejte ji vždy v pěkném šálku a návštěvy vám neodolají.
Kava dela den

 

Související články:

reklama