reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Nebojte se návštěv

Zvete pratele

01. 01. 2014
Zvěte k sobě přátele nejen na Silvestra! Bez pomoci a bez přispění druhých je člověk opuštěný i uprostřed milionového velkoměsta.
reklama
reklama

Lidská společnost a přátelství mezi lidmi, to je jedna z prvních a základních potřeb člověka. V době přebujelých sociálních sítí a pracovní doby od nevidím do nevidím je jen málo prostoru najít si čas na druhé a udržovat aktivní vazby. Často o sobě díky Facebooku víme, ale kdy jsme spolu mluvili naživo? Být sám, stále sám byl nejtěžší trest primitivních kmenů, kdy hříšníka odeslali do vyhnanství a tím mu podepsali rozsudek smrti. První potřeba přátelství mezi lidmi se realizuje v citovém vztahu dvou lidí a prohlubuje ji založení rodiny. Ale i rodina nebo její jednotliví členové mají své přátele, s nimiž se rádi potkávají. Bývají to lidé, kteří mají shodné názory, kteří mají vlastnosti, které se nám líbí a schopnosti, které obdivujeme, kteří nám rozumí. Bez nich by byl náš život chudý (a mnohdy i zbytečný). Cenu takového přátelství si nejlépe uvědomujeme, když jsme slabí, když jsme na dně. Stačí slovo, člověk, který vás vyslechne a porozumí. Kolik moci a síly má každý z nás snad netřeba dodávat. Jenže současná doba nás postupně přátel nenápadně zbavuje. Snižuje možnosti navázat kontakt, sbližuje nás s virtuálními identitami, které jsou často jiné než skutečný člověk, který za ní stojí. Děláme se lepšími, žijeme snové životy na sociálních sítích. V moři lidí a přece stále sami.

 

A tak ve vlastním zájmu, chceme – li si zachovat duševní rovnováhu, je třeba se zapřít, udělat si v diáři čas a konat. I za cenu, že budeme muset slevit z vlastního pohodlí, narušit své zvyklosti. Pro návštěvy je nejvhodnější půda u nás doma. Otvíráme se jim o něco víc než v práci nebo restauracích. Pouštíme si je tak do soukromí – do života. Pozvání domů je samo o sobě vyznamenáním. Pohoštěním není to hlavní. Může být jednoduché a nenáročné a přesto tím přátelství neutrpí. Zaměstnaná žena říká, že na to nemá čas. Taky si chce po náročném dni odpočinout. Jenže když vaří pro dva, pro čtyři uvaří stejně tak. Ano, návštěva naruší rytmus dne, ale je vítanou změnou. Je třeba ocenit jiné hodnoty, které pozváním vzniknou. V mnoha jiných zemích je společenský život daleko intenzivnější a prosperují. Inspirujme se tam.

Chcete – li pozvat hosty, předně zapuďte myšlenku se něčím pochlubit, jen abyste ukázala, že na to máte a jste lepší než oni. Fuj! Být dobrým hostitelem je umění. Je nutné k tomu mít vlohy. Ale jako každé umění je nutno je pěstovat, učit se technice, řemeslu, nabývat svůj vlastní osobitý způsob. Staňte se hostitelkou, která přijímá návštěvy s grácií královny, protože je přirozená a koná jak jí rad srdce. K tomu vám dopomáhej tento web.

reklama