reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Proč vařit teplá jídla?

varit teple vecere

26. 11. 2013
Považujete čas strávený v kuchyni za promarněný? Já ani náhodou. Loupání cibule je pro mě jako lekce zenu, učím se trpělivosti, přemýšlím si nad vším
reklama
reklama

Nikdy jsem nebyla líná stoupnout si k plotně a něco připravit. Už od mala mi kuchyně voněla. Ráda jím a ráda vařím. Co mám svoji rodinu, baví mě to ještě víc. Jak jsem kdysi četla v Marianne: „Ode mě odejít může, ale od teplé večeře nikdy. Společné jídlo je nejlepší protidrogová prevence mladistvých. Uděláte si na ně čas, posloucháte je a je to ryze rodinný rituál.“ Něco na tom bude. Muži se rádi drží tam, kde je plná lednice, no minimálně se do těch míst pravidelně vrací. Z vaření se stal i mezi mými přáteli takový nový trend. Pořádají tematické party s domácími jednohubkami. Vysloveně legendární je pak ruská party, která se pořádá první sobotu poté, co napadne v Praze první sníh. Pije se vodka, jí kaviár, předem se pečou pirohy a zelníky, já dělám každoročně bproc varitoršč. Každý touží po tom se jí zúčastnit a dlouho se o ní vypráví. Stejný fenomén je dušičková party s vínem a černočerným sépiovým rizotem. Loni na ni i zatvrzele nevařící kamarádka Pavla připravila dýňovou polévku, která byla naprosto dokonalá. Proto vím, že vařit může každý. Když před začátečníka položíte kuchařskou knihu plnou osvědčených receptů, vyděsíte ho k smrti. Postupy, které považujeme za samozřejmé, on nezná. Dopustí se celé řady chyb a výsledek ho nadlouho otráví. Je to stejné jako s plaváním. Když to neumíte, bojíte se vody. Chci vás naučit plavat ve světě jídla, lahůdek i obyčejných omáček. Až zvládnete základ, můžete se pustit volnými tempy ještě do větších hloubek a objevovat exotické dálky.

 

Vařit může každý. Je to stejné jako s plaváním. Když to neumíte, bojíte se vody. Až se to naučíte, nebudete chtít z vody vylézt.

 

reklama