reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Rozvíjej se poupátko

domaci zahradnctvi

19. 12. 2013
Pokojové květiny v zimě chtějí klid, ale i péči. Co z toho potřebují právě teď? Poradím vám.
reklama
reklama

Většina pokojových rostlin prochází v této době obdobím vegetačního klidu. Je třeba jim dopřát pomyslný zimní spánek, aby nabraly sílu a s jarem nás překvapili novými lístky a bohatými květenstvími. Omezte tedy zálivku na minimum. Pokud můžete, dejte je do místnosti s teplotou 10 až 15 stupňů Celsia. V domech jsou ideální světlé chodby, verandy, kde nemrzne. Je nutné jim dopřát světlo. Toto pravidlo platí především pro fikus benjamin, ibišek, klívii, fylokaktus, juku, Kristovou korunu. Ještě nižší teplotu (5 až 10 st. C) uvítají kulovité kaktusy, azalky, hortenzie, mučenky, datlové palmy, aurakárie.

 

Žádnou zvláštní péči naopak nevyžadují květiny, pocházející z tropického a subtropického pásma. Ty můžeme nechat v místnosti.

Tip:

Pokojovky a přezimující balkonovky ošetřete během zimy proti savým a žravým škůdcům. V interiéru vyzkoušejte pouze lepové destičky či neškodné biologické postřiky. To proto, abyste nevdechovali nadměrně škodlivé látky.


Všeobecně platí, že v zimě pokojové rostliny nepřihnojujeme. Není dobré je ani přesazovat. Probudili bychom je předčasně k růstu. Stonky by pak měli dlouhé tenké, křehké. Tím vším se květina zbytečně vysiluje, tvarově deformuje a znehodnocuje.

pokojovky

Související články:

reklama