reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Stará, dobrá romantika

prostreno

26. 01. 2014
Nic nemůže dodat večeři víc intimního tepla a nevtíravé svátečnosti, než svit svíce.
reklama
reklama

Kromě skutečnosti, že je to nejpodmanivější světlo na světě, přináší plamen svíce klid, pohodu, líbeznost a snivou náladu. I nejjednodušší jídlo má své kouzlo, když se podává při svitu rozžatých svíček. Spojuje společnost u stolu – je její společnou duší. Ale: svit svíček musí být při večerním stolování vždy doplněn elektrickým světlem, aby stolovníci viděli, co jedí. Zejména při začátku jídla a podávání hlavního chodu je třeba zajistit dostatečné osvětlení. Teprve při dezertu a digestivu světlo ztlumíme, abychom se společně oddali dobré pohodě.

 

3, 2, 1…
Kolik svícnů musíte mít?
Na obvyklém obdélníkovém stolu je vždy třeba dvou svícnů po obou stranách stolu, ty mohou být vyšší s dlouhými štíhlými svícemi. Na kulatém nebo oválném stole je vhodnější jeden svícen, a to nižší se širokými baňatými svíčkami. Nikdy však nesmí svícen tvořit bariéru mezi stolovníky.

Je výhodné máte – li aspoň dva tři svícny, dvojici stejných na sváteční tabuli, a pak také i jiného tvaru a z jiného materiálu, ty se pak hodí k příležitostným prostřením. Stříbrné a skleněné svícny jsou nejelegantnější. Porcelánové se hodí k rustikálněji laděnému interiéru. Při nižším sezení používáme svícen s jednou svíčkou. Postavíme jej pak v dosahu křesla, ne však na nízký stolek.

 

PS: Podívejte se na www.bohemic.com
Najdete tam svíčky, které vtipně spojují svícen a svíčku v jedno. Designová vychytávka, která ukáže hostům, že máte smysl pro humor i nadsázku.

svicky mala a velka

Související články:

reklama