reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Ugg (ly) elegantní?

celebrity v uggs

21. 02. 2014
Může být něco tak ryze funkčního jako jsou zimní boty součástí sofistikovaného šatníku?
reklama
reklama

Když se během tvrdé zimy, která postihla New York na přelomu let 2003/2004 (18 stupňů pod nulou) objevily australské holínky Ugg, muselo to být jenom proto, aby soudobé marnivky byly uchráněny před jistou smrtí umrznutím. Umíte si představit Carrie ze Sexu ve městě, jak se brodí závějemi v sandálkách od Blahnika? Já ne. Jenže co si tedy do NY obout, aby jedna neumrzla a zároveň neztratila styl? Uggs se zdály být ideální volbou. Nejsou sice nejkrásnější, ale kdo chce být v teple, musí si najít způsob jak z nich udělat hit. Ugg se staly ihned po sém uvedení na trh nesmírně populárními, protože je začaly nosit snad všechny „áčkové“ celebrity jako modelka Kate Moss, nesmrtelná zpěvačka Madonna nebo věčně mladá herečka Demi Moore. Jsou totiž tak teplé, že se dají nosit i bez ponožek ve sněhové vánici.
Ugg stylish

 Co jsou zač?
Australské holinky do mrazu, zní to jako protimluv. Co v Austrálii mohou vědět o mrazu? Je to jako by ze subsaharské Afriky, dovážely do Anglie ty nejkvalitnější gumáky do deště. Jenže Austrálie je proslulá chovem ovcí, kterým se zde neobyčejně dobře daří. No a co vyrobit z ovčího rouna? Nejlépe podšívku bot Ugg. Z toho plynou i neuvěřitelné vlastnosti těchto bot. Jsou v podstatě samočistící, přirozeně impregnované neb jsou napuštěné lanolinem (ovčím tukem), dokonale izolují, navíc jsou heboučké a měkké. V teple drží nohy v chladu a v zimě v teple. Zázrak? Nikoliv přirozené termoregulační vlastnosti vlny.

Fotogalerie

Klasické ladění, které bude slušet každéŠedá presto velmi elegantní kombinaceMěkké úplety a bílý svetr jako neutrální základ.Jak ladit Uggs s denimem? Co pruhy a stříbrná?Pruhovaná variace do béžova

 Jednou pro vždy: Uggs nejsou válenky!
Módní novináři si často pletou pojmy a dojmy. Slovo válenky nelze používat jako synonymu ke slovu Uggs. Válenky jsou tradiční ruská obuv a s Uggs mají společnou snad jen velmi vzdálenou podobu. Technologicky je mezi nimi rozdíl jako mezi dřeváky a Loubutinkami. Válenky se vyrábějí z plsti, což je zamokra sražená vlna. Dá se na formu a nechá se vyschnout na jakýsi tvar válce. Toť vše. Ano, koušou, jsou tvrdé jako beton a na pohled nic moc. Zatímco Uggs se sešívají z dílů vydělané jemné ovčí kůže, podšívku mají vyloženou měkounkým rounem, o perfektní podrážce nemluvě. Rozdíl je i v historickém stáří.  Zatímco válenky záviděli mužikům již napoleonští vojáci během svého neslavného tažení Ruskem, Uggs se nosí v Austrálii teprve od šedesátých let minulého století, a to nejprve jako domácí obuv později jako tamní verze na téma holínky.

A teď k té kráse…
Vzhledem k tomu, že šlo původně o bačkory, jsou jejich „designové“ možnosti dost omezené. Všimněte si, že střihově jsou podobné modelu, který dodnes nosí čeští senioři ve variantě „kostkované s přezkou.“  Osobně radím:“ Vsaďte na co nejjednodušší model, šedá, světle hnědá, to je pro vás to pravé“. Netřeba poutat k nim nadměrnou pozornost. Ač jsou skvělé a příjemné, co se módy týče, považujte je za tu míň hezkou kamarádku.
barvy
bačkory s přezkou

reklama