reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Vánoce s tužkou v ruce!

Archiv
Archiv

03. 12. 2013
Jsou ženy, které milují vánoční svátky a vše obětují rodině. Jsou také ženy, které chodí do práce a rády by si o svátcích odpočinuly.
reklama
reklama

Ten první druh žen ví, co má dělat. Pro ty druhé je tu jednoduchý manuál jak vše zvládnout, rozdělit povinnosti a najít si tak i čas sama na sebe. Rozvrhněte si Vánoční přípravy do několika týdnů. Naplánujte si, co kdy budete dělat a plánu se držte.

 

Koncem listopadu…

Vemte tužku do ruky a začněte si připravovat strategický plán.

1. Jak budete vánoce slavit? Budete na svátky doma? Pojedete s rodinou k prarodičům? Nebo naopak oni dorazí k vám?

2. Kolik osob bude s vámi na svátky? (Nejen na štědrý den, ale i na Hod boží a Štěpána)

3. Co budete jednotlivé dny vařit. Tady zohledněte chutě jednotlivých strávníků.

4. Jaké vánoční pečivo budete péci. Zavzpomínejte na loňský rok, pokud jste ty medvědí tlapky rozmrazovala ještě na velikonoce, letos je upečte jen z poloviční dávky. Cukroví, které nikomu nechutnalo, nedělejte vůbec. Nepečte třicet druhů jen, abyste dokázala, že na to máte. Ani nenásobte dávky těsta. O vánocích bude jídla dost a dost tak jako tak. Rodina pak sní i méně populární sladkosti. Dnes není ani velká ostuda, když si cukroví objednáte.

5. Zvažte, zda chcete péct vánočku. Přeci jen je to vyšší dívčí a zabere to spoustu času, který nemáte. Případně si objednejte v pekařství hotovou.

6. Najděte recepty na cukroví, které chcete péct a podle rozpisu surovin (sečtěte váhy másla, mouky, cukru…etc.) připravte nákupní seznam. Prohlédněte zásoby a zohledněte také, co hodláte vytvářet sama a co lze sehnat jako polotovar. Linecké těsto ze supermarketu vám ušetří hromadu času stejně jako sterilovaná zelenina na bramborový salát. Pamatujte i na to, že: „Lepší dvě kuřata nežli jedna krůta, kterou celou nesníte“.

7. Objednávejte včas! Vánočku, kapra, cukroví…etc. Nemá smysl něco řešit na poslední chvíli. Štěstí přeje připraveným.

Vemte tužku do ruky a začněte si připravovat strategický plán.

8. Vytvořte rozpočet

Počítejte s tím, jaké finanční prostředky reálně máte k dispozici. U potravin uvažujte nad kvalitou a ne jen kvantitou. O svátcích si můžete dopřát vybranější lahůdky. Další položkou jsou výdaje za dárky. Reálně zvažte, jakou částku jste za ně ochotna (a můžete) z rodinného rozpočtu vydat. Kolik chcete vydat za dekorace?  Na konec seznamu připište položku na nečekané výdaje. Takzvaná železná rezerva vám vytrhne trn z paty, když bude nejhůř.

 

9. Požádejte členy rodiny, aby napsali Ježíškovi.

 

10. Rozplánujte velký vánoční úklid a neváhejte ostatním přidělit jejich povinnosti. Zapojte i menší děti. Nekritizujte, že vše není dokonalé. Naopak za splnění úkolu chvalte. Stejně tak oceňte snahu, kterou všichni vyvinuli.

Vanoce s tuzkou v ruce

 

Související články:

reklama