reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Kouzla s obyčejnými uzeninami

jak ohrat parek

20. 09. 2014
Co si budeme namlouvat i ohřátý párek se dá v nouzi považovat za velmi dobré jídlo.
reklama
reklama

Odborníci nad mojí volbou pláčou, ale já si nemůžu pomoc. Ač mám rodinné dispozice k dně a podobně ohavným chorobám, které maso a uzeniny naprosto vylučují z jídelníčku, čas od času pocítím neodolatelnou chuť na párek. Obyčejný, jednoduchý ohřátý párek. Nekupuji si ten hnus ze separátu ani lidový točák, mám ráda jemného pana Párka. Je to takové „basic“ jídlo pro všechny kdo jsou líní vařit, neumí vařit nebo jejich partnerka (partner) ještě vařit nezačala (nezačal) a maminka už přestala. Také je to expresní rychlovka. K částečnému zmínění neblahých účinků uzenin v našem všedním životě můžeme však do praxe zavést alespoň tyto zásady.

1. Nekonzumujeme uzeniny tak často

2. Na trhu volme vždy zboží v maximální kvalitě s minimálním obsahem klobásového jedu – byť by ten utišil náš hlad navždy. Nelepivé, pěkné barvy, studené, voňavé a raději dražší.

3. Zpestřete si způsob úpravy a ohřívejte je správně.

jak ohrat parek 2

Vuřt vs párek kontra poklička

Pozor nepatrné kouzlo, patrný výsledek.

Vuřty, klobásy a jiné tlusté uzeniny vkládáme do vřelé vody a zakryjeme pokličkou. Potřebují hodně tepla. Zato párky vkládáme do vody studené a ohříváme bez pokličky. Nenecháváme vzkypět. Rendlík odstavíme, chvíli asi 1-2 minuty počkáme. A voilà! Nepopraskaly. Pro jistotu je doporučuji na talíř přendávat s pomocí kuchyňské pinzety nikoliv vidličky. Na fotce je pinzeta ze sady nádobí pro děti z IKEA.  Ale o tom někdy jindy.

Ohříváte-li párek v mikrovlnce, pak je nutné do jeho povrchu udělat spoustu otvorů vidličkou, aby nepopraskal. Já osobně ho raději nakrájím na malá kolečka, která jen tak ohřátá uzobávám. Je to méně pracné než ho pak krájet.
jak ohrat parek 3

Související články:

reklama