reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

V. I. P. péče pro vaše kudrny

vlnite vlasy a pece o ne

17. 07. 2014
Jsou nepřehlédnutelné, bohaté, nádherné, leckdo vám je závidí, ale vy víte své. Umějí být nepoddajné, suché, lámavé a špatně se češou.
reklama
reklama

Kdo má rovné dělá vše pro to, aby vlasy zvlnil a naopak. Snad nikdy nejsme spokojené s tím, co nám do vínku nadělila příroda. Proč se o to, ale snažit, když jsou kudrnaté vlasy samy o sobě tak krásné? Podpořte to, co je hezké a nebojujte s větrnými mlýny. Na začátek trocha teorie. To, zda jsou vlasy kudrnaté, anebo rovné, je závislé na počtu disulfidových vazeb mezi vlasovými proteiny, nacházejícími se v pramíncích vlasů. O charakteru vlasů rozhoduje velikost a tvar folikulu což je genetická vlastnost řízená hormony a spojená s věkem a rasovými znaky. V průřezu mají ledvinovitý tvar vlasu a nikdy je nelze trvale narovnat. Vlhký vzduch je vždy zvlní ještě více, protože se změní jejich proteinová struktura. Kudrnaté vlasy nikdy permanentně nenarovnáte. Pozor na to, že vlny a kudrny jsou velký rozdíl. Vlnité vlasy jsou snadno tvarovatelné, lze je uhladit, poslechnou vás, když jim chcete dát tvar nebo objem. Oproti tomu kudrny mají „svou hlavu“. Nedomluví jim hřeben ani žehlička. Jsou lačné po péči, vláze a perfektním střihu. Proč jim to nedopřát!

 

Olej je vaše „must have“

Aby byly hedvábně jemné a lesklé, vyžadují kudrnaté vlasy zvláštní zacházení. Protože mají už od přírody tendenci ztrácet vlhkost, je nutné jim ji pravidelně vracet. Naštěstí máte k dispozici širokou paletu přípravků, které díky novým technologiím dokáží zázraky. Do vašich vlasů se vpijí, aniž by je umastily. Na rozdíl od rovných vlasů lokny nepřiléhají těsně k pokožce hlavy, takže mají jen omezený kontakt s pečujícím kožním mazem, který se tvoří právě na pokožce hlavy. Nezní to zrovna moc esteticky, ale příroda ví, co dělá. Oleje jsou pro vás nutnost. Stejně tak vyzkoušejte odlišnou techniku mytí a nemyjte je ani zbytečně často. Nejdřív naneste kondicionér, který ochrání vlas a pak vše smyjte šamponem a nakonec znovu kondicionér. Zní to prapodivně, ale je to rada od božské herečky Sarah Jessicy Parkerové, která ze své záplavy kudrn na hlavě vytvořila něco jako vlastní značku. Když už jsme u té péče, kudrnaté vlasy vždy vyžadují „nadstandart“. S oleji to v jejich případě nelze nikdy přehnat. Šampony a smývatelné přípravky s obsahem přírodních lipidů, jako je bambucké máslo, jojobový olej či makadamový olej, obalí každý jednotlivý vlas účinným ochranným filmem. Díky tomu si kudrnaté vlasy zachovají strukturu. Také stylingové produkty, které používáte, by měly být určené pro vlnité či přímo kudrnaté vlasy. Takové stylingové přípravky je náležitě zpevní a zanechají vlny pružné, aniž by vlasy vysušily nebo slepily.

kudrny

Používejte kartáč

A to jen občas. Hřeben na ně nestačí. Hustou záplavu loken jen potrhá, zacuchá a zbytečně rozdělí. Pak váš účes nebude nikdy nevypadat upraveně. Pokud se jej nechcete ze zvyku vzdát, investujte do takového, který má řídké zuby daleko od sebe a vlasy nedělí, ale jen je rozdělí na prameny. Při stylingu vlasy jen promačkávejte prsty a nečešte ani nekaráčujete.

 

Nesušte je horkým vzduchem

Ten jim bere vlhkost. Sušte je přirozeně, volně na vzduchu. Maximálně fénujte na nižší teplotu a pouze speciálním modelem s difuzérem. Ten podpoří vlnitost vlasů a vykouzlí nádherné lokny.

 

Střihněte je

Dobrý kadeřník vám vytvoří pružný účes, když sestříhá vlasy do měkkých vrstev. Nemluvte mu do toho příliš, ale nezapomeňte však, že horní vrstva vlasů nesmí být příliš krátká. V opačném případě budete připomínat pudla.

 

reklama