reklama
vyhledat

vyhledat

reklama

Jako indiánský náčelník

30. 06. 2015

konurovani neni pro slabe

Nuda ?

Čtěte jinde

Developing Predictive Upkeep Through Infrared Thermography

Enhancing Predictive Servicing Through Infrared Thermography

reklama

Best Place To Purchase Generics * cheapest Acyclovir Best Place To Purchase

Rabatt Online Apotek – Warfarin Köpa Apoteket

Asi piju málo kafe

malo kavy

01. 07. 2014
Poslední dobou nic nestíhám. Vlastně už dlouho nic nestíhám. Nestíhám nic, co si naplánuju.
reklama
reklama

Že se můj život změní, po narození dítěte jsem tušila, ale kdy už se proberu s té nekonečné diskotéky?

Nedávno jsem se rozhodla, že už nemůžu spolupracovat s nikým jiným než s matkami. Ano je to forma diskriminace bezdětných, ale nikomu jinému nevysvětlíte, že ač na rodičovské „dovolené“ nemáte na nic čas. Stejně tak já chápu je, že důležitý „konferenc kól“ není vůbec priorita, když vám volají ze školky, že dítě bolí bříško. Taky bych se sbalila a jela. Klidně přes celý svět, kdyby dítko fňuklo. Francouzi se bez vás stejně obejdou.

Další klišé zní – chceš-li pobavit Boha sděl mu své plány. Jako bohyně mohu jasně říct, že ho bavím dnes a denně. Docela se divím, že ještě nepukl smíchy. Jak jsem byla na začátku své mateřské kariéry důrazně a povýšeně poučena – jedině matka plánující, organizovaná dokáže s úsměvem zvládnout dítko, chůvu, hospodyni a kariéru šéfredaktorky vlivného časopisu. Nemám hospodyni, nemám už ani chůvu, přesto se pečlivě snažím být organizovaná. Mít denní plán. Tři body v diáři, které chci dodržet, ale ouha. Já míním, dítě mění. Jsem jediná matka, která úzkostně lpí na svých zvyklostech z dob „před ním“? Jsem podle vás perfekcionistka, které je přehnaně náročná? Budete mi opakovat:“ Že kdykoliv něco nestihnu, svět se nezastaví, Slunce kupodivu vyjde zas.“ Já přece vím!

Jenže je to ve mně. Ten pocit, že jsem málo výkonná. A podle všeho ho nemám sama. Matky mají podle sociologů tendenci dokazovat světu, že je vůbec neovlivňuje fakt, že mají dítě a pracují pak do bezvědomí. Ve výsledku jsou lepší zaměstnanci než bezdětní. Čehož s chutí využívají firmy, protože za málo peněz mají hodně muziky. Matka je ráda, že dělá a je jí jedno za kolik, protože hlavně, že stihne školku.

Takže asi tak. Normálně bych toho stihla prostě víc. Nejím, minimálně spím, protože mi to přijde jako přehnaný luxus. Jenže proč? Za čím se zase ženu? I když jedu jen na půl plynu udělám toho dvakrát víc než většina lidí, co znám. Dítě bude malé jen nějaký čas, všechno ostatní musí do té doby počkat. To si snad nadepíšu krasopisně nad vchodové dveře. Nebo si to budu opakovat jako mantru, kdykoliv budu uspávat toho rebela.

Anebo prostě piju málo kávy!

PS: Teď procházím obdobím karamelové a vanilkové …ach!

 

 

Související články:

reklama